Введите свой Email:

» » Як Експортеру знизити вартість доставки вантажу?

Як Експортеру знизити вартість доставки вантажу?

Список новостей:

29 декабря 2017

С Новым 2018 годом!

20 сентября 2017

кратчайшие сроки

 

 

Як Експортеру знизити вартість доставки вантажу?

Ефективна логістика – ключовий фактор успішного експорту. Логістика прямо впливає на розвиток бізнесу, на продажі, на частку на ринку та на репутацію компанії.

 

Розглянемо на основні фактори, що впливають на логістику та вартість доставки:

 

1. ВІДСТАНЬ

 Чим більша відстань, тим вищі транспортні витрати. Транспортні витрати можуть мати другорядне значення, якщо продукція яка територіально знаходиться дальше є дешевшою і ціна з доставкою до клієнта буде нижчою.  Тому при виборі партнера необхідний комплексний підхід: вартість продукції + транспортні витрати. Можливі 2 варіанти планування логістики: орієнтація на ринок збуту (наближеність до Клієнта) або орієнтація на дешевшу сировину.

 

 

2. ЧАС

 Логістика любить попереднє планування.  Існує баланс між часом та ціною. Якщо Експортер планує завчасно доставку, в такому випадку  транспортні витрати будуть приблизно на 20 % нижчими ніж при терміновій доставці. Варто враховувати свята, щоб уникнути термінових доставок наприклад на останній тиждень року.

 

Час на завантаження і замитнення товару рекомендовано максимально скоротити. При скороченні часу на завантаження і замитнення отримуємо додатковий резерв часу, щоб здійснити вчасну доставку.

 

3. ЗРУЧНЕ ЛОГІСТИЧНЕ РОЗМІЩЕННЯ

Розміщення заводу або складу біля транспортних вузлів, великих міст створює додаткові переваги:

      1. Швидка організація перевезення,

      2. Конкурентна ціна,

      3. Можливість транспортувати великі об’єми продукції.

 

4.  УПАКОВКА ТА ДИЗАЙН ПРОДУКЦІЇ

Упаковка та дизайн продукції теж мають істотний вплив на логістику.

Багато фірм переглядають упаковку та дизайн продукту, щоб зменшити вагу і збільшити            густину. Наприклад IKEA: компанія заощаджує 1,2 млн. євро щорічно, завдяки тому що інженери знайшли спосіб розділити диван на кілька різних частин, зменшуючи розмір упаковки на 50 %.

Поява біг бегів створила сприятливі можливості для розвитку українського експорту. Біг Беги призначені для зберігання та транспортування зерна, піску, добрива, пеллет, гранул, кормів для тварин, ін.

Біг-беги мають багато переваг перед іншими видами транспортувальних місткостей і тар для зберігання. Вони виготовляються відповідно до вимог замовника.

Нині біг-беги транспортують більше ¼ млрд тонн продукції на рік і використовується для обробки, зберігання та переміщення товарів.

 

5. ЗАВАНТАЖЕННЯ ТРАНСПОРТНОГО ЗАСОБУ

Існує 2 основних типи завантаження транспортного засобу:

FTL (Full Truck Load) Повне Завантаження

LTL (Less Truck Load) Неповне Завантаження.

Безперечно, повне завантаження транспортного засобу оптимізує транспортні витрати.

 Якщо не існує можливості повністю заповнити транспортний засіб, щоб не перевозити повітря, можна використовувати консолідацію вантажів.  Консолідація вантажів  - це оптимальне логістичне рішення,  за умови якщо вантаж не терміновий.

 

6. ВИБІР НАДІЙНОГО ПАРТНЕРА

На сьогоднішній день існує 2 основних логістичних партнера: Перевізник та Експедитор.

Перевізник  здійснює функцію транспортування вантажу або пасажирів. Експедитор організовує  перевезення вантажів. Основна функція Перевізника – це виконавча, тобто виконання транспортування. Основна функція Експедитора – це контроль за перевезенням, вибір надійного перевізника, надання перевізнику потрібної інформації. Перевізник вибирає трасу, контролює робочий час водіїв, забезпечує вчасну доставку.

Хто може запропонувати нижчу вартість доставки Перевізник чи Експедитор? Це спірне питання. З одного боку Перевізник може запропонувати кращу вартість перевезення, бо він є прямим виконавцем і не є посередником.  З іншого боку, не завжди пропозиція перевізника є кращою від пропозиції Експедитора і він фізично не може опинитися в потрібному місці і потрібний час. А Експедитор вибирає надійного перевізника, який знаходиться поблизу місця загрузки у потрібний момент і за конкурентною ставкою.

 

Ольга Марущак,  

+38 098 795 11 27

http://upte.com.ua/

Українсько-Польська Транспортна Експедиція